פורסם על ידיIN / 0 תגובות

משבר גיל 40 והקשר לטאקוונדו

5 יוני 2016

שמי אורן פלד, בן 47 נשוי ואבא לשני ילדים, מתאמן בטאקוונדו כשש וחצי שנים פעמיים בשבוע באופן הדוק ומסור במועדון לוחמי הטאקוונדו בתל מונד. במהלך תקופה זו למדתי רבות והבנתי את מהות הטאקוונדו כאומנות לחימה וכדרך לחיים. האימוני הרבים תרמו לי רבות בצד הפיזי והנפשי ולמעשה בעזרתם הצלחתי להגיע להישגים משמעותיים בקריירה.

המבחן לדאן 1 חגורה שחורה מהווה עבורי “ארוע מכונן” ובעל משמעות עצומה שכן במשך כל השנים זו המטרה העומדת מול עיני והשגתה תהיה עבורי חיזוק ואישור לדרך הארוכה והאיכותית שעברתי.

אני סבור כי אני ראוי לחגורה שחורה שכן טאקוונדו למבוגרים הפך לחלק בלתי נפרד מחיי, בני משפחתי סופגים ממני את המשמעות של הטאקוונדו ועולם הערכים שלי מבוסס על כך.

המפגש הראשון שלי אם הטאקוונדו היה במהלך שנתי ה-40 עת הרגשתי כי משבר הגיל מגיע אלי כמו ליתר חברי בשכבת הגיל הנ”ל. מחשבות רבות העסיקו את מוחי כאשר רובן היו שאלות בנוגע לקריירה ולאן אני ממשיך מכאן ומה העתיד צופן עבורי.

מזה 18 שנים אני עובד בתחום ההיי טק במספר תחומי התמחות כאשר ב-12 שנים האחרונות אני מכהן כמנכ”ל של חברות טכנולוגיה תחום זה מאד דינמי ורווי לחצים, לרבות שעות עבודה ממושכות.

במהלך שנתי ה-40 הגעתי למסקנה כי עליי לעשות למען הנפש והגוף ולכן חיפשתי ספורט שיענה על הצרכים שלי ומתאים לתפיסת עולמי.

ערכתי חיפושים רבים ובדקתי מספר ענפי ספורט, לאף אחד מהם לא התחברתי. אך היה לי ברור שעליי להתמיד ולחפש ספורט מתאים. כך הגעתי לטאקוונדו שכן  הוא מייצג ערכים רבים המלווים אותי בחיים מגיל קטן:משמעת-מוסר-כבוד לזולת-משמעת עצמית.

פעמיים בשבוע באופן קבוע אני מתייצב עם חיוך גדול לאימונים, מוכן להתמודד עם כל קושי קטן ככגדול מתוך הבנה כי בעזרת ערכי הטאקוונדו ותעצומות הנפש אוכל להתגבר על כל מכשול העומד בדרכי. כאן למעשה טאקוונדו למבוגרים התחבר באופן טבעי לעבודתי ביום יום.

כמנכ”ל אני נדרש לקחת אחריות גדולה על החברה ועל אנשי הצוות, להוביל את החברה דרך “מים סוערים” ולנווט בהצלחה לנמל הבית. לכבוש שווקים חדשים ולפתח את החברה בהתאם לרוח התקופה והטכנולוגיה. כל אלו ועוד הופכים את סביבת העבודה שלי לרווית לחצים וקבלת החלטות קשות לעיתים.

הטאקוונדו העניק לי מיקוד ומרכוז, אפשר לי להבין באופן טוב יותר את הצוות והלקוחות ותרם רבות לסבלנות ולהבנת האחר מבינתי.

מעבר לכך טאקוונדו למבוגרים מהווה בסיס איתן לכל מהלך שלי, הן בחיים הפרטיים והן בעסקים. התרומה העצומה של הטאקוונדו לחיי בכל היבט הנו עצום, אין מילים לתאר את הכוח ואורך הרוח שאני שואב יום יום מכל מה שלמדתי באימונים ומיישם הלכה למעשה.

מזה כ-7 שנים אני דואג להפיץ את”תורת הטאקוונדו” בכל מקום, הן בקרב חבריי והן בקרב העובדים והלקוחות, מעת לעת אני גם נותן דוגמאות מהאימונים כמשל לחיים ולהמחשת קושי או פתרון.

בנוסף, אני דואג לשתף בכל הרשתות החברתיות ובכל מפגש חברים את היופי שבטאקוונדו וכמה הוא מועיל לכל גיל ובכל שלב בחיים. תומך במועדון בו אני מתאמן בעזרה בפעילות אינטרנט ובהפצת הטאקוונדו תחת כל עץ רענן.

אני ממליץ לכם בחום רב לבוא לאימון התנסות, ללא כל התחייבות.