פורסם על ידיIN / 0 תגובות

אומנויות לחימה – טאקוונדו

21 יוני 2016
אומנויות לחימה

אומנויות לחימה קיימות במגוון שיטות, מדינות ותרבויות.

למעשה אומנויות לחימה הנן סוג של שם גנרי לכל מי שעוסק באומנות לחימה כלשהי, גם אם היא אינה באמת אומנות לחימה בהגדרה אלא מעין “הכלאה” של שיטות שונות ומגוונות אשר נולדו עם השנים והתרחבות העניין בספורט זה. כיום קיימות עשרות רבות של אומנויות לחימה, שוב כאשר רובן אינן אומנויות לחימה.

אחת מאומנויות הלחימה המוכרות פחות אך ידועה בעולם הנה “טאקוונדו”, אומנות לחימה קוריאנית עתיקה הנלמדת בקוריאה מזה אלפי שנים, אף אחד לא באמת יודע שכן ספרי ההיסטוריה אינם מדוייקים בנושא זה. תורת לחימה זו התפתחה עם השנים ובייחוד משנות השמונים של המאה הקודמת לכדי אמונות לחימה שנקלטה בעולם המערבי, הן על ידי מאמנים רבים מקוריאה שהיגרו לארה”ב בעיקר ושם פתחו מועדונים רבים אשר הפיצו את הטאקוונדו כאומנות לחימה מתקדמת המשלבת גם את תורת הטאקוונדו (פומסה) וגם הגנה עצמית ברמה גבוהה, כזו שתשאיר אותך בטוח ברחוב למקרה שיתקפו אותך.

בטאקוונדו משלבים תחומים רבים מהחיים, לא רק כאומנות לחימה והגנה עצמית אלא גם בהיבט הנפשי. רבים מהמתאמנים הגיעו לטאקוונדו על מנת לטפל בהפרעות קשב וריכוז שלהם, בין אלו נוטלי ריטלין או ללא, או  בעלי הפרעה כזו או אחרת. אנו לא אומרים זאת מתוך ניחוש אלא מתוך הכרת השטח והיכולות של כל אחד להגיע לחגורה שחורה תוך עבודה קשה, ריכוז, עבודה על משמעת עצמית גבוהה, ריסון ואיפוק ושליטה על כעסים.

ילדים כמבוגרים, כולם ללא יוצא מן הכלל עוברים דרך ארוכה אך משתלמת שכן השינוי באופי ובמהות המתאמן לבניית חיו מחדש. מסגרת האימונים הקפדנית, המאמן הקשוח, ההקפדה על משמעת ועל תרגול נכון, כל אלו גורמים לילדים ולמבוגרים להתכנס לתוך מסגרת משמעתית מחמירה אך איכותית. כזו שתאפשר לכם להתפתח נפשית ופיזית.

במועדון “לוחמי הטאקוונדו” אנו לומדים את כל אלו ועוד נושאים רבים וחשובים לא פחות:

  • הגנה עצמית
  • אומנות לחימה
  • משמעת
  • מודעות עצמית וסביבתית
  • שליטה על כעסים
  • כבוד הדדי
  • התמודדות עם משברים בחיים.

למועדון סניפים בכפר סבא, כפר יונה, תל מונד וצורן, אתם מוזמנים לחוות איתנו אימון ניסיון ללא כל התחייבות.

מחכים לכם 🙂